Międzynarodowy Turniej International Frendship Karate Championship – Kobe Japonia 2018

9 grudnia w Japonii w Osace odbył się międzynarodowy turniej International Frendship Karate Championship, w którym wzięło udział ponad 1000 zawodników karate z 20 państw świata. Zawody te uzyskały nieoficjalnym tytuł Mistrzostw Świata IKO Nakamura.
Po 31.latach na turnieju w Japonii o tak prestiżowej randze wystartowali zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Karatecy z Klubu Karate Kyokushin Chikara- Aleksandra Wysocka, Gabriela Kurczyńska i Ernest Miszczyk- dumnie i z ogromnymi sukcesami reprezentowali Kielce i całe województwo podczas zawodów. Po raz pierwszy w historii reprezentanci świętokrzyskiego przywieźli z Japonii medale zajmując miejsca na najwyższych stopniach podium: Aleksandra złoty, Ernest srebrny, Gabriela brązowy.
To ogromny sukces, na który zawodnicy pracowali od kilku lat. Intensywne przygotowania trwały od pół roku. Ciężkie treningi i wiele przygotowań, które jednak przyniosły efekt i pozwoliły nie tylko spełnić marzenia zwłaszcza młodych zawodniczek ale także wielka szansa na dalszy rozwój kariery sportowej.
Wszystko to byłoby niemożliwe bez pomocy sponsorów i życzliwych osób, których wsparcie było nieocenione. Dziękujemy serdecznie:
Pani Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renacie Janik, Panu Dariuszowi Meresińskiemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Daleszyce, Panu Marcinowi Perzowi Prezesowi Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, Pani Mariannie Noworyckiej-Gniatkowskiej Radnej Mista Kielce, Panu Henrykowi Milcarzowi Prezesowi Wodociągów Kielce, Panu Robertowi Dziubeła Prezesowi Firmy Defro,Wójtowi gminy Sitkówka Nowiny Sebastianowi Nowaczkiewiczowi oraz wszystkim, którzy okazali pomoc.
Jesteśmy przekonani że dla Oli i Gabrysi to dopiero początek ich sportowej drogi a przed nimi jeszcze wiele spektakularnych sukcesów, w osiągnięciu których doświadczenie zdobyte podczas pobytu w Japonii okaże się nieocenione.
OSU!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.