Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Skarżysko Kamienna CUP 2019

Medale zawodników Klubu Karate Kyokushin CHIKARA na Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin Skarżysko Kamienna CUP 2019!

W dniu 19 października 2019 młodsi i starsi zawodnicy Klubu Karate Kyokushin Chikara zdobywali kolejne doświadczenia rywalizując na mocno obsadzonym turnieju karate kyokushin, który odbył się w Skarżysku Kamiennej. Udział w zawodach zaowocował wzbogaceniem kolekcji trofeów o kolejne trzynaście medali i pucharów.
Poziom zawodów był bardzo wysoki. W drodze po trofea nasi zawodnicy walczyli z bardzo wymagającymi karatekami z 31 klubów z Ukrainy, Austrii, Rosji i Polski. Ciężka praca na treningach oraz udział w licznych seminariach z zakresu kumite, zaowocowały zdobyciem czterech pierwszych, pięciu drugich i i czterech trzecich miejsc. Złote medale zdobyli: Oskar Białek, Sylwia Januszek, Nikodem Maciejec i Łukasz Stępień, którego walka finałowa w kategorii Masters z pewnością była ozdobą tego turnieju. Łukasz zakończył pojedynek w sposób bardzo efektowny i widowiskowy uzyskując ippon i zwycięstwo przed czasem. To pierwszy start Łukasza w tym sezonie, forma jaką prezentuje w tym roku jest znakomita. Srebro przypadło Aleksandrze Wysockiej, Bartłomiejowi Adamcowi, Alanowi Futerowi, Karolinie Czaji i Michałowi Tofilowi. Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Kosmala, Jan Koźbiał, Albert Łukawski i Gabriela Kurczyńska.
Warto również wspomnieć o innych zawodnikach Chikary, którzy stoczyli bardzo zacięte i niejednokrotnie dramatyczne pojedynki. Tym razem nie stanęli na podium, ale zdobyli kolejne jakże ważne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości medalami. Brawa dla: Julii Kosmali, Darii Zapały, Mai Łuszczyńskiej, Iwa Nowackiego, Ernesta Masternaka, Bartłomieja Lasoty, Aleksandra Gawlika, Oliwii Mazurczak i Klaudii Mazurczak oraz Karola Supierza.
Sukces napawa optymizmem na przyszłość, gdyż rywale postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Zawody wpisane były w cykl przygotowań i sprawdzianów naszych zawodników przed zbliżającym się międzynarodowym turniejem, który odbędzie się w grudniu tego roku w Japonii - ojczyźnie karate. Prezes Klubu sensei Ernest Miszczyk (3 dan karate, mistrz Polski i srebrny medalista z turnieju w Japonii z ubiegłego roku) liczy, że dzięki wsparciu sponsorów uda się wziąć udział w tych zawodach. Będą one miały charakter nieoficjalnych mistrzostw świata organizacji I.K.O. Nakamura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.